fbpx

Martinez në Spanjë, por jo të Barcelona?!

Lautaro Martinez, sipas mediave në Itali, do të vesh fanellën e skuadrës spanjolle, por jo të Barcelonës, por të Real Madridit. Sipas “Mediaset”-it, skuadra madrilene ka rënë dakord që derdh 100 mln euro në arkën e Interit, që me këto të holla, do të financojë blerjen e francezit Kanté nga Çellsi, sepse, për momentin, ende nuk janë larguar Brozoviç, por dhe Shkriniari. Mediat në Itali, raportojnë se Martinez do të transferohet në “Bernabeu” me pagë 8 milionë euro në sezon, 2 milionë më pak nga ajo që i ka premtuar Bartomeu, presidenti i Barcelonës

LEXO EDHE:

LEXO EDHE:

Back to top button