Masakra në Moskë, Rusia nis operacionin kundër terrorizmit në rajonin jugor

Masakra në Moskë, Rusia nis operacionin kundër terrorizmit në rajonin jugor

Rusia ka nisur një operacion kundër terrorizmit në pjesë të qytetit Nalchik dhe në rrethin Cherek të rajonit të saj jugor Kabardino-Balkaria të enjten, raportoi agjencia e lajmeve RIA duke cituar autoritetet lokale.

RIA citoi gjithashtu Komitetin Kombëtar Antiterrorist të Rusisë të thoshte se një grup personash të armatosur kanë hapur zjarr ndaj forcave të sigurisë që i kishin rrethuar jashtë Nalchik.

Kjo lëvizje vjen pas sulmit vdekjeprurës në fund të marsit në një sallë koncertesh në Crocus, në periferi të Moskës, ku persona të armatosur hapën zjarr ndaj spektatorëve, duke vrarë mbi 140 persona./abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button