Mashtrimi në kopshtin zoologjik: Ata pikturuan qen dhe i paraqitën si panda

Kopshti Zoologjik i Kinës, i vendosur në provincën Jiangsu, organizoi një takim dhe përshëndetje me kafshët e egra, por gjërat nuk shkuan siç ishte planifikuar.

Gjegjësisht, ky kopsht zoologjik ftoi vizitorët, ndër të tjera, të vijnë dhe të shohin “panda-qentë”.

Dhjetëra mijëra njerëz erdhën për të parë këto kafshë, por ata nuk e dinin se “qentë panda” ishte një emër që nuk duhet marrë fjalë për fjalë, sepse ata paguanin për të parë qentë që ishin pikturuar për t’u dukur si panda.

Në përgjigje të reagimit në rritje të postuar në mediat sociale, një anëtar i stafit të kopshtit zoologjik konfirmoi për Jiupai News se qentë panda janë në të vërtetë Chow Chow që morën pamjen e tyre si panda falë ndërhyrjes njerëzore.

Një punonjës i tha Jiangsu News, “Në këtë mënyrë, ne do të jemi në gjendje të shtojmë më shumë argëtim në kopshtin zoologjik dhe të rrisim numrin e vizitorëve”.

Më tej ai shpjegoi se për shkak të hapësirës relativisht të vogël, kopshti zoologjik nuk mund të strehojë panda gjigante të vërteta.

“Kjo është gjëja më e çuditshme që kam parë ndonjëherë”, “Këto panda po lehin”, “Është e mahnitshme çfarë mendojnë njerëzit”, “Pandat po tundin me kënaqësi bishtin”, “Kjo është një mashtrim i plotë”, janë vetëm disa nga komentet në rrjetet sociale.

Kishte nga ata që e pëlqyen këtë lëvizje nga kopshti zoologjik.

“Nëse ngjyrat nuk janë të dëmshme, kjo është në fakt shumë qesharake dhe e lezetshme”, “Ato duken mjaft bindëse” dhe “Pandat apo jo, këto kafshë janë të lezetshme.”

LEXO EDHE:

Back to top button