Mbape, tani i pakënaqur me trajnerin dhe skemën e lojës!?

Më herët u raportua se Kilian MBape, dëshiron të largohet nga skuadra parisiene në janar, pasi beson se është tradhtuar. Megjithatë, klubi nuk ka ndërmend ta lirojë lojtarin në merkaton e dimrit, por është gati të mendojë për shitjen e tij në verë.

Sipas “Get French Football News”, duke cituar “Le Parisien”, largimi i francezit në fund të sezonit ka më shumë gjasa. Mbape është i pakënaqur me situatën në klub dhe është veçanërisht i zhgënjyer me presidentin e tij, Naser Al-Khelaifi, për premtimet e shkeluar.

Pra, lojtarit iu premtua se do të nënshkruante “nëntën” këtë verë, por klubi nuk e bleu kurrë lojtarin për këtë pozicion. Përveç kësaj, Kilian Mbape është i shqetësuar që nën drejtimin e Kristof Galtier, skuadra franceze luan në formacionin 3-4-3. Mbappe beson se kjo marrëveshje i lejon Nejmarit dhe Lionel Mesi të tregojnë cilësitë e tyre më të mira.

Më parë për sulmuesin ishte interesuar Real Madridi. Tani drejtuesit e Madridit janë pesimistë për shanset e transferimit të lojtarit, klubi beson se Mbape thjesht po i bën presion PSZH-së

LEXO EDHE:

Back to top button