Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, fillimisht në pjesët perëndimore dhe më pas edhe në pjesët tjera të vendit. Pasdite dhe natën drejtë së premtes reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtime të ndryshme, shkruan Alsat. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 15 deri në 20 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot me vranësira, ndërsa gjatë natës me reshje të shiut. Temperatura minimale do të ulet në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button