Mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Mbi 10 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Aktualisht në Kosovë janë gjithsej 10 mijë e 639 raste aktive me COVID-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës në 24 orët e fundit janë shënuar dy vdekje dhe 1 mijë e 603 raste të reja. Ndërkohë që gjatë kësaj periudhe janë shëruar edhe 1 mijë e 792 persona.

LEXO EDHE:

Back to top button