Mbrojtësi i Arsenalit befason të gjithë me ekipin e ri

LONDON, ENGLAND – AUGUST 23: Rob Holding of Arsenal runs on during the Premier League 2 match between Arsenal and Everton at Emirates Stadium on August 23, 2019 in London, England. (Photo by Harriet Lander/Getty Images)


Ndeshja e fituar në Superkupën e Anglisë ndaj Liverpoolit, është e para dhe mund të jetë e fundit e sezonit të ri për Rob Holding me fanellën e Arsenalit.

Sipas medieve angleze, mbrojtësi pritet të transferohet te skuadra e Newcastle gjatë javës së vijim.

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur për kalimin e 24-vjeçarit në formë huazimi për një sezon në “St. James’s Park”.

Sinjal i qartë ky nga ana e topçinjve, të cilët nuk dëshirojnë ta humbasin përfundimisht futbollistin, të cilit synojnë t’i besojnë për të ardhmen. /Lajmi.net/

LEXO EDHE:

Back to top button