Mbrojtësi shqiptarë në radarin e Kumanit dhe Barcelonës

Skuadra e Barcelonës do të kërkojë që të shtrëngojë pjesën e mbrojtjes në merkaton e janarit, pasi që trajneri Ronald Kuman, ka evituar gabimet në këtë pjesë të sezonit.Holandezi ka kërkuar 3 emra për merkaton e janarit, që mund të zbarkojnë në “Kamp Nou”.

- Advertisment -

Sipas mediave spanjolle , në mesin e 3 dëshirave të Kumanit është edhe Shkodran Mustafi, ndërsa dy të tjerët janë: Zhoel Matip dhe Antonio Rudiger. Futbollisti gjerman me prejardhje nga Gostivari ende nuk ka rinovuar me Arsenalin, ndërsa kontrata e tij i skadon verën e ardhshme.

LEXO EDHE:

Back to top button