Mediat spanjolle “zbulojnë” të ardhmen e Ramosit dhe Naços

Sipas radios sportive, “El Larguero”, gazetari Hesus Gallego konfirmon se Srhio Ramos do të largohet dhe Naço do të rinovojë kontratën si pasojë e largimit të kapitenit.  Gallego deklaron se Naço dhe Militao me paraqitjet e tyre të fundit kundër Liverpulit dhe Barcelonës kanë bindur drejtuesit e Real Madridit për vazhdimin e tyre.

- Advertisements -

 

 

Arsyeja kryesore sipas Gallegos është se Militao është 23 vjeçar dhe e ka të ardhmen përpara, ndërsa Naço me paraqitjet e tij në nivel të lartë, do ta rinovojë kontratën.

Sipas gazetarit spanjoll, Ramos mund të shfrytëzojë ofertën e mirë që ka nga Premier Liga, por edhe Franca.

LEXO EDHE:

Back to top button