Zyrtare, shkarkohet Frenk Lampard te Çellsi

Trajneri i Çellsit, Frenk Lampard, nuk është më trajner I Çellsit. Sot klubi londinez I dorëzoi shkarkmin nga posti i trajnerit të skuadrës londineze. Lamprad kishte në dispozicion plot 250 mln euro për përforcime, ekipi nuk shkoi më shumë se pozita e 9-të në Premier Ligë.

Është një vendim i rëndë për ekipi, jo për shkak të bashkëpunimit dhe marrëdhënieve të mira me Frenkun, pasi që kam një respekt për të, si njeri. Ai është një njeri me shumë integritet, me etik të punëtorit të madh, por në krahasim me situatën e rezultateve dhe në këtë moment , duket se zgjidhja më e mirë është që bëjnë ndrrim në stolin e trajnerëve. Dua të faleminderojë Lapmpardin për gjithçka dhe ti dëshirojë shumë suksese në të ardhmen, sepse ai mbetet ikona e klubit dhe statusi i tij mbetet i njëjtë në klub. Ai do të jetë i mirëpritur në “Stemford Brixh,” ka shkruar mes tjerash pronari i Çellsit , Roman Abramoviç në sitin zyrtar të klubit londinez.

 

Në vend të Frenk Lampardit do të jetë Tomas Tuhell, që ka pranuar ofertën e zyrtarëve të klubit londinez dhe pritet të ulet në stolin e Çellsit dhe pse në lojë ishin edhe Julian Nagelsmann dhe Massimiliano Allegri.

LEXO EDHE:

Back to top button