Medved, thyen tabun e “katërshes magjike”

Novak Gjokoviq vazhdon dominimin në listën “ATP”, duke regjistruar javën e 312, me çka vulosi rekordin e ri, duke tejkaluar Roxher Federerin. Mirëpo në qendër të vëmendjes është Danil Medvedev, i cili thyen tabun e “katërshes magjike” në tenis, duke u ndalur në vendin dytë.

- Advertisment -

 

 

 

Pas triumfit në turneun e Marsejës, tenisti rus konfirmoi formën e shkëlqyer dhe nga sot është tenisti numër dy në botë, duke lënë pas Rafael Nadallin. Tenisti i fundit që ka bërë një ndryshim të tillë ishte Lejton Hjuit, para 16 vite. Deri në fiillim të muajit mars, vendet e para “ishin” të rezervuara për Federerin, Nadallin, Marejin dhe Gjokoviqin.

LEXO EDHE:

Back to top button