Mesfushori shqiptarë gjithnjë e më afër Romës

Sipas “gianlucadimarzio.com”, Granit Xhaka dhe Rui Patrisio janë shumë afër që të bëhen lojtarë të AS Roma.  Sipas artikullit, Arsenali e ka ulur kërkesën e tyre fillestare prej 25 milionë funtesh dhe tani janë gati të pranojnë një ofertë prej 17.5 milionë eurosh për kartonin e Xhakës.

- Advertisements -

Ndërkohë Roma dëshiron ta reduktojë atë deri në 15 milionë në mënyrë që ta përfundojnë marrëveshjen.

Palët janë afruar drejt marrëveshjes dhe arsye për këtë thuhet të jetë dëshira e madhe e Xhakës për tu menaxhuar nga Hoze Murinjo dhe për ta veshur fanellën e Romës.

LEXO EDHE:

Back to top button