Mesi vazhdon të vendos rekorde të reja në La Liga

Lionel Mesi vazhdoi me rekordet e reja në La Liga dhe së fundit zhvilloi ndeshjen e 500 në kampionatin spanjoll dhe 750-të të gjitha konkurencat e garave në të cilën ka luajtur me Barcelonën.

- Advertisment -

Argjentinasi ka nevojë për 18 paraqitje shtesë që të tejkalojë rekordin e Çavi Hernandezit dhe për tu bërë futbollisti me më shumë ndeshje në historikun e Barcelonës.

Ish kapiteni i “katalunasve”, Çavi Hernandez me fanellën blaugrana ka zhvilluar gjithsej 767 ndeshje.

LEXO EDHE:

Back to top button