Mësohet dyshja e parë e çerekfinales, ja kur do të zhvillohet

Tashmë janë mësuar dy kombëtaret e para që kaluan tutje në çerekfinale të Kupës së Botës. Holanda dhe Argjentina do përballen me njëra-tjetëren në kuadër të çerekfinales.

Holanda mposhti ShBA 3:1 dhe siguroi biletën për në fazën tjetër të Botërorit. Teksa, Argjentina triumfoi 2:1 ndaj Australisë, dhe u bë kombëtarja e dytë që preku çerekfinalen.

Të premten (9 dhjetor) zhvillohet kjo përballje, me fillim në orën 20:00.

LEXO EDHE:

Back to top button