Mësoni se cilët janë transferimet më të shtrenjta të kësaj vere

Në merkaton e verës, duke marrë parasysh shifrat zyrtare, transaksioni më i shtrenjtë ishte ai i Aurelien Tçouameni, i cili nga Monako ka kaluar te Real Madrid për 80 milionë euro.

Më pas shfaqet Darvin Nunjez, i cili përforcon sulmin e Liverpulin pas largimit të Mane-s te Bajern Munihu dhe ka një kosto prej 75 milionë eurosh.

LISTA E TRANSFERTAVE:

 Aurelien Tchouameni – Nga Monaco në Real Madrid – 80 milionë

Darwin Nunez – Nga Benfica në Liverpool – 75 milionë

Erling Haaland – Nga Dortmundi në Manchester City – 60 milionë

Federico Chiesa – Nga Fiorentina në Juventus – 40 milionë

Nuno Mendes – Nga Sporting në PSG – 38 milionë

Fábio Vieira – Nga Porto në Arsenal – 35 milionë

Nayef Aguerd – Nga Rennes në West Ham – 35 milionë

Brenden Aaronson – Nga Salzburgu në Leeds – 33 milionë

Sadio Mane – Nga Liverpool në Bayern Munich. 32 milionë

Diego Carlos – Nga Sevilla në Aston Villa – 31 milionë.

LEXO EDHE:

Back to top button