Metoda e thjeshtë dhe e shpejtë: Atletet e bardha do të duken sërish si të reja

Metoda e thjeshtë dhe e shpejtë: Atletet e bardha do të duken sërish si të reja

Moti i këndshëm dhe temperaturat e këndshme i bënë njerëzit të zëvendësojnë çizmet e tyre me këpucë më të lehta. Nëse keni atlete të bardha që kanë humbur shkëlqimin dhe nuk duken si dikur, duhet të provoni këtë truk të thjeshtë.

Ekspertja e pastrimit dhe organizimit të shtëpisë, Anita Burgess ndau mënyrën më të lehtë për të pastruar atletet e bardha dhe nuk do t’ju duhen as shumë përbërës.

Ajo e ndau zhgënjimin e saj me pikat kokëforta të veshjes dhe shenjat e gërvishtjeve në atlete të bardha. Mirëpo, së fundmi ai zbuloi se me ndihmën e detergjentit të enëve, peroksidit të hidrogjenit dhe sodës së bukës, atleteve të bardha mund t’u rikthehet pamja e bukur.

Gjithçka që duhet të bëni është të përzieni një çerek filxhani detergjent enësh, një çerek filxhani sodë buke dhe një gjysmë filxhani peroksid hidrogjeni. Pasi të keni pastën, merrni një furçë dhëmbësh të vjetër për të pastruar atletet tuaja.

Është gjithashtu e rëndësishme të hiqni litarët përpara se të filloni pastrimin. Mos ngurroni të përdorni sasi më të mëdha të kësaj paste, por lini një sasi më të vogël për lidhëset. Kur të keni mbaruar pastrimin e atleteve, vendosni lidhëset në pjesën tjetër të pastës dhe lëreni të qëndrojë për rreth 45 minuta.

Pas kësaj, lidhini lidhëset në një qese delikate dhe lajini në makinë për të rikthyer pamjen e tyre origjinale. Thani atletet plotësisht në diell ose në një dhomë të ajrosur mirë, pasi tharja në tharëse mund t’i prishë ato.

LEXO EDHE:

Back to top button