Mexhiti: Interpelanca metodë demokratike

Mexhiti: Interpelanca metodë demokratike

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti sonte në “Rruga drejt” theksoi rëndësinë e interpelancës duke thënë se është metodë demokratike dhe se në parim duhet ta iniciojë opozita.

“Interpelanca është metodë demokratike, nuk është e zakonshme ta bënë një deputet i qeverisë ndaj qeverisë, por duhet që ta iniciojë opozita”, tha Izet Mexhiti, nënkryetar i BDI-së.

Ai shtoi se në rast të  një interpelance do të shihet se Izet Mexhiti a e ka ‘bluff’, apo do të votonte për shkarkimin e ndonjë ministri. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button