Mickoski para Kuvendit, me protestuesit

Mickoski para Kuvendit, me protestuesit

Jemi para Kuvendit, ashtu siç ishim para disa ditësh dhe do të vazhdojmë të jemi këtu, tha Mickoski duke shtuar se edhe pse ata brenda duke aluduar për Qeverinë dhe deputetët e shumicës, i thanë PO propozimit francez.

Ne jemi popull i vogël në Ballkan, të gjithë duan që ne të mos egzistojmë, prandaj ne duhet të tregohemi dy herë më të zgjuar, sepse me forcë nuk mundemi.

Micksoski pretendon se tani më propozimi francez ka kaluar dhe se nëse do të ketë seancë qeveritare, ajo të dë jetë vetëm një paradë, vetëm teatër./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button