Milani gati ofertën prej 25 mln euro për mbrojtësin e Salzburgut

Milani po mendon të bëjë një goditje në mbrojtje dhe emri i parë në listë është serbi Strahinja Pavloviç, që luan me Salzburgun në Austri.

23-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2027 me austriakët dhe kostoja e kartonit të tij është rreth 20-25 milionë euro. Për Pavloviçin është interesuar edhe Napoli, ndaj “kuqezinjtë” po mundohen të lëvizin më shpejt në bisedime, për ta mbyllur këtë transferim brenda 15 korrikut.

Sezonin e fundit, ne 36 ndeshje zyrtare, Pavloviç realizoi edhe 3 gola me fanellën e Salzburgut, një mbrojtës krahu i majtë, për të cilin Milan duket se ka shumë nevojë.

LEXO EDHE:

Back to top button