Milani kërkon huazim, Junajtedi nuk lejon

Skuadra e Milanit është duke tentuar që të firmos kontratë të gjatë me Diogo Dalot. Ky i fundit ishte njëri nga futbollistët më meritorë në kualifikimin e “rossonerëve” në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar. Portugezi regjistroi 33 paraqitje, ku shënoi dy gola dhe tre asiste.

- Advertisements -

Sipas “Calciomercato.com”, Milani ka propozuar Man. Junajtedit që t’ia zgjasin huazimin mbrojtësit edhe për një vit dhe pastaj të ketë një obligim për blerje. Por, ideja e huazimit është kundërshtuar nga Man. Junajted pasi ata nuk dëshirojnë ta huazojnë, e pasataj ta shesin.

Nëse Milani dëshiron ta marrë Dalot, atëherë ata duhet të paguajnë rreth 16 milionë euro për portugezin.

LEXO EDHE:

Back to top button