Milani, me 200 mijë kërkesa për bitetat ndaj Atalantës

Milani pret Atalantën të dielën në orën 18:00 në xhiron e parafundit të Serisë A.

“Rosonerëve” u duhet një fitore për të qëndruar në krye të tabelës përpara rivalit të qytetit Inter dhe me dy pikë avantazh për të përballuar turin e fundit të sezonit.

Sipas “Gazeta delo sport”, Milani ka marrë deri në 200 mijë kërkesa për bileta për derbin vendas në Lombardi.

Mes tifozëve “milanez” ka shumë eufori, ndaj shumë prej tyre nuk do të kenë mundësi ta ndjekin ndeshjen live, pasi stadiumi “San Siro” mbledh “vetëm” 75 mijë shikues.

LEXO EDHE:

Back to top button