Milani pa dy lojtarë kyç përball Interit

Milani do të jetë pa transferimin e tyre Mario Manxhukiq në ndeshjen derbi ndaj Interit.  Kroati ishte nga minuta e parë i pranishëm në ndeshjen e barazimit 2-2 ndaj Crvena Zvezdës, mirëpo duket se ka pësuar një lëndim. Kësisoj, ai nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Interit, e cila fillon nga ora 15:00.

 

“Calciomercato.com” ka raportuar se ai nuk është parë në seancën stërvitore dhe nuk do të jetë i gatshëm për sfidën e së dielës. Stefano Pioli, përpos kroatit do të ketë mungesë edhe Ismael Bennacer, i cili u lëndua njësoj sikurse Manxhukiq.

LEXO EDHE:

Back to top button