Milani “shënjestron” mesfushorin defanziv të Fulhamit

AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguiss. Sipas “Goal”, Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit ndonjë marrëveshje. “Kuqezinjtë” nuk e kanë humbur interesimin për 25-vjeçarin pasi që synon që ta sjell në “San Siro” në verën që po vjen.

 

Raportohet gjithashtu se për faktin se lojtari i Milanit, Ismael Bennancer, pësoi një lëndim, Zambo shihet se i domosdoshëm të Milani andaj ekipi i Fulhamit nuk e ka ndërmend të zbret çmimin e Anguissas. Zambo Anguissa gjatë karrierës së tij ka luajtur edhe në Olimpik Marsej dhe Fulham. Ai është edhe reprezentues i Kamerunit.

LEXO EDHE:

Back to top button