Ministri rumun i Punëve të Jashtme për vizitë në vend

Ministri rumun i Punëve të Jashtme për vizitë në vend

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani sot në Shkup do të jetë nikoqir i kolegut të tij rumun Bogdan Auresku.

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në vend, ministri rumun Auresku do të takohet edhe me presidentin Stevo Pendarovski, kryeparlamentarin Talat Xhaferi, kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe zëvendëskryeministrin për çështje evropiane Bojan Mariçiq.

LEXO EDHE:

Back to top button