СПОРТ

Баерн по деветти пат го освои Купот на Германија

Баерн Минхен стана ново-стар првак на Германија. „Баварците“ ја одбранија титулата уште пред стартот на денешниот меч со Борусија Менхенгладбах, откако Лајпциг загуби од Борусија Дортмунд со 3:2, но потоа новиот шампион ја потврди доминацијата со победата од 6:0 над својот противник.

Advertisements

За Баерн ова беше деветти трофеј по ред во Бундеслигата, вкупно 31 во својата колекција.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button