РЕГИОН

Блокиран твитер профилот на Косовските безбедносни сили

Поранешната амбасадорка на Косово, Валона Читаку, на Твитер објави дека профилот на косовските безбедносни сили на оваа мрежа е привремено затворена.

Advertisements

Таа се обрати на Твитер, изразувајќи чудење зошто профилот е суспендиран истиот ден кога Министерството за одбрана на САД објави учеството на косовските безбедносни сили во мировната мисија во Кувајт.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button