РЕГИОН

Лажна дојава за бомба во РТС во Белград

Нема бомба во зградите на Радио-телевизија Србија (РТС) во Белград, изјавија денеска полицајците кои ја проверуваа зградата по дојавата за бомба.

Advertisements

РТС објави дека потрагата завршила околу 15 часот.

Анонимен јавувач денеска се јавил во РТС од мобилен телефон околу 13 часот и рекол дека „во зградата на РТС има темпирана бомба“.

Дел од вработените ја напуштиле зградата, а други продолжиле со работа.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button