МАКЕДОНИЈА

На ГП Табановце се чека 40 минути

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце времето на чекање за влез и излез од државата е околу 40 минути, информира АМСМ.

Advertisements

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button