ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Познат бројот на новозаболени и починати од Ковид-19 во последниве 24 часа

Во текот на последните 24 часа, од 6.173 извршени тестови на национално ниво, регистрирани се 1.865 нови случаи на Ковид-19, од кои 871 во Скопје. Како што дознава Алсат, за истиот период излекувани се 784 пациенти. Во последниве 24 часа регистрирани се 8 смртни случаи.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button