МАКЕДОНИЈА

Шилегов: Ветувањето за спуштена раскрсница кај Мавровка уништено со плоштадот Скендербег

Планот за спуштена раскрсница кај Мавровка е пореметен со непланската изградба на плоштадот Скендербег, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, скопскиот градоначалник, Петре Шилегов. Запрашан за коментар во врска со тоа негово предизборно ветување, Шилегов вели:

„Денивелирањето на раскрсницата кај Мавровка е уништено со непланската изградба на плоштадот Скендербег. Затоа што влага во успоните коишто мора да ги има една сообраќајница и едноставно не може на тој начин, како што би можело да биде изведено“, рече Шилегов.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button