СПОРТ

Шкодран Мустафи, го напушта Шалке

Екипата на Шалке потврди дека албанскиот дефанзивец со германски пасош, Шкодран Мустафи, повеќе не е дел од германскиот тим, кој следната сезона ќе игра во Бундеслига 2. Германскиот тим потврди дека договорите на фудбалерите како Шепф, Мустафи и Бенталеб истекоа, и од 1 јуни тие се слободни фудбалери. Во оваа прилика, германскиот тим потврди дека нема да го продолжи договорот со позајмените фудбалери. Во меѓувреме, нема никаква вест за иднината на албанскиот дефанзивец, Шкодран Мустафи.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button