СПОРТФУДБАЛ

Свен Ботман има договор со Милан

Според италианските медиуми, екипата на Милан постигнала личен договор со централниот бек Свен Ботман.

Advertisements

Ботман се согласил со „росонерите“ и во случај да се постигне договор меѓу клубовите, тој ќе потпише петгодишен договор со Милан. Според Николо Скира, Свен Ботман, се согласил за плата од  2,5 милиони евра годишно. Сега останува Милан да постигне договор со францускиот Лил.

Милан и Њукасл Јунајтед се обидоа да го префрлат Ботман во јануари, а англискиот клуб понуди уште 50 милиони евра, но ниту една понуда не беше прифатена од Лил.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button