ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Владата одлучи: Полицискиот час започнува во 23:00 часот

Владата на денешната седница го одобри предлогот на Кризниот штаб според кој полицискиот час ќе започне во 23:00 часот и ќе трае до 05:00 часот следниот ден. На ова седница на владата исто така беше одлучено времето за работа на угостителските објекти со гости само во отворениот дел – летни тераси и градини – да биде до 22:30 часот. Оваа владина одлука ќе стапи на сила во среда (05.05.2021).

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button