ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Времето денеска

Времето денеска

Времето ќе биде прoменливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. مواقع تربح منها المال Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Advertisements

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а максималната ќе достигне од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 6. 1xbet عربي

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во делови од котлината ќе има појава на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и град. Минималната температура ќе се спушти до 18 степени, а максималната ќе достигне до 33 степени.

До средината на следната седмица подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на влажен и нестабилен бран. Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. كيف تربح مراهنات كرة القدم Локално повремено ќе има појава на невреме со пообилен дожд (над 30 л/м2) за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер (над 60 км/час) и појава на град. Температурите значително ќе се намалат, информираат од УХМР

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button