РЕГИОН

Вучиќ: Избори во Србија на 3 или 17 април

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави дека изборите ќе се одржат на 3 или 17 април 2022 година. Следната година во Србија ќе се одржат редовни претседателски и Белградски избори, како и предвремени парламентарни избори.

Advertisements

Во изјава за медиумите на изложба на воено оружје во Белград, Вучиќ, исто така, рече дека би сакал опозицијата да учествува на изборите.

„Но, за да победи, некој мора да ги преброи гласовите“, додаде Вучиќ, обраќајќи им се на опозицијата.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button