Modelja Adrola Dushi pozon në mes të New York-ut me flamurin shqiptar

Modelja Adrola Dushi është shpërngulur prej disa kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku jetojnë familjarët e saj dhe ku ajo vetë ka vazhduar karrierën në modeling.

- Advertisment -

Megjithëse jeton jashtë një pjesë të madhe të kohës, asaj s’i ndahet shpirti nga Shqipëria dhe kthehet shpesh për të takuar miqtë apo të afërmit e saj, apo edhe për projekte ose intervista.

Këto ditë, Adrola ndodhet jashtë vendin dhe me gjestin e fundit që ka bërë rrugëve të New York-ut, ia ka bërë zemrat mal shqiptarëve.

Bukuroshja ka pozuar me krahët hapur teksa mbante flamurin kuq e zi, ndërsa foton e publikuar e ka shoqëruar me një poezi të Fishtës:

“Edhe Hana do ta dije,

Edhe Dielli do t’ket pa,

Se perqark ksaj rrokullije,

Si Shqypnija vend nuk ka.”

Fansave i është bërë zemra mal nga ky veprim kaq patriotik, duke e quajtur Adrolën një shqipe të vërtetë!

“Hajde shqipeeee”- është komenti i Alaudin Samitit menjëherë pas publikimit të fotos.

Gjithashtu Taynës i ka pëlqyer shumë ky gjest, teksa ka komentuar disa emoji me sytë zemra.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ADROLA DUSHI (@adroladushi)

LEXO EDHE:

Back to top button