Momenti kur një ushtar rus kap dhe hedh një raketë nga një dron ukrainas

Konflikti në Ukrainë nuk ndalet dhe rrjetet sociale janë të mbushura me video që tregojnë situata të ndryshme nga fusha e luftës.

Një video e postuar në YouTube tregon momentin kur një dron ukrainas në llogoren e një ushtari rus lëshon një raketë që bie pranë ushtarit.

Në momentin që vuri re raketën që i binte në krah, ushtari rus e mori atë dhe e hodhi disa metra më tutje përpara se të shpërthente.

Regjistrimi është publikuar në YouTube, brenda një dite ka pothuajse 800 mijë shikime dhe tashmë është përhapur në rrjetet e tjera sociale. Lajmin e ka bërë të ditur edhe telegrafi britanik.

LEXO EDHE:

Back to top button