Mot me diell dhe me vranësira

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të dobëta që pritet të reduktohen gjatë ditës. Në orët e mëngjesit do të fryjë erë e lehtë deri mesatare në drejtimin veriorë, por gjatë ditës pas uljes së intensitetit do ta ndryshojë drejtimin e saj në juglindje. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -8 deri në 2 grad Celsius, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 6 deri në 12 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe vranësira mesatare që pritet të reduktohen gjatë ditës. Temperatura minimale do të ulet në -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalja pritet të arrij 7 gradë Celsius.

Nesër pritet të kemi mot të qëndrueshëm me temperatura më të ulta gjatë mëngjesit. Temperatura e mëngjesit në shumë vende pritet të bien nën -5 gradë Celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button