Moti i paqëndrueshëm me temperatura deri në 34 gradë Celsius

Moti në mëngjes në vendin tonë do të jetë me vranësira të ndryshueshme me shira të rrëmbyeshëm lokal dhe stuhi kryesisht në zonat malore. Pasditja do të jetë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare veriore. Në pjesët jugperëndimore, era do të jetë me drejtim perëndimor dhe herë pas here me intensitet të shtuar.

- Advertisements -

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 9 deri në 17, dhe dita nga 21 deri në 34 gradë.

Në Shkup me vranësira me periudha me diell. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të bjerë në 13, dhe temperatura ditore do të arrijë në 30 gradë.

Nga e hëna, moti do të jetë kryesisht i qëndrueshëm me vranësira të rritura herë pas here dhe temperatura pak më të ulëta ditore. Do të jetë veçanërisht më ftohtë nga e mërkura.

LEXO EDHE:

Back to top button