Moti me diell dhe vranësira mesatare

Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, paradite nëpër disa lugina me paraqitje të mjegullës.

Temperatura e mëngjesit do të jetë prej -4 deri katër gradë celsius, ndërsa temperatura ditore prej 11 deri 20 gradë celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm. Temperatura gjatë mëngjesit do të arrijë deri në -1 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore deri në 14 gradë celsius.

LEXO EDHE:

Back to top button