Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 14 gradë

Gjatë ditës së sotme pritet të mbaj mor me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë e dobët jugore. Paradite në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -10 deri në -2 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij prej 4 deri në 14 gradë Celsiusë.

- Advertisment -

Në Shkup dhe rrethinë paradite do të ketë paraqitje të mjegullës dhe vranësirave të ulëta ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në -6 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij deri në 8 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button