Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperature deri në 20 gradë

Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperature deri në 20 gradë

Moti sot me diell dhe më vranësira te vogla lokale, kah fundi i ditës në pjesët lindore të vendit do të ketë reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira lokale, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button