Moti me vranësira dhe reshje shiu

Moti me vranësira dhe reshje shiu

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe reshje shiu, pasdite me vranësira të ndryshueshme dhe i freskët. Do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verior, më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 15 deri në 22 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti në mëngjes do të jetë me reshje shiu, ndërsa gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme dhe me erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 17 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button