Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 12 gradë

Moti me vranësira të ndryshueshme, temperatura deri në 12 gradë

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme i ftohtë dhe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Në orët e mëngjesit në pjesët jugperëndimore do të ketë reshje të shiut. Temperatura minimale do të jet në interval prej 0 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 12 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme, i ftohtë dhe me periudha dielli. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 9 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button