Moti sot jo i qëndrueshëm i shoqëruar me reshje shiu në orët e pasdites


Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira. Nga pasditja do të jetë jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima në disa vende. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë të motit të lig me reshje më të rrëmbyeshme të shiut (diku-diku edhe mbi 10 litra për tre orë), me erë të përforcuar dhe me dukuri të breshrit. UV=7.

LEXO EDHE:

Back to top button