Moti sot kryesisht me diell, temperatura deri në 33 gradë Celsius


Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriperëndimore më e theksuar përgjatë Vardarit dhe në vendet më të larta. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 21, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 25 deri 33 gradë. UV=7.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të përforcuar veriperëndimore. Temperatura minimale do të bie deri në 16, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 30 gradë.

Prej nesër vijon periudhë e motit kryesisht me diell dhe rritje të temperaturave ditore. Pas fundjavës përsëri do të ketë paqëndrueshmëri.

LEXO EDHE:

Back to top button