Moti sot me diell dhe i ngrohtë

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në orët e mëngjesit në disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 3 gradë, derisa ajo e ditës prej 16 deri në 22 gradë Celsiusë. Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të ulet në -1 gradë, derisa ajo maksimale do të arrij deri në 2o gradë Celsiusë.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button