Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperature deri në 22 gradë

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperature deri në 22 gradë

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e matur nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 17 deri në 22 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. |do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button