Moti sot me vranësira, temperature deri më 14 gradë

Moti sot paradite do të jetë me vranësira mesatare, ndërsa gjatë ditës vranësirat do të zvogëlohen, Në orët e mbrëmjes përgjatë luginave do të ketë paraqitje të mjegullave. Temperatura maksimale do të arrij nga 9 deri në 14 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm, me vranësira mesatare, do të fryjë erë e lehtë veriore. Temperatura maksimale do të arrijë në 10 gradë Celsiusë.

LEXO EDHE:

Back to top button