Moti sot

Moti sot

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla lokale.

Pasdite në verilindje dhe lindje, kryesisht në zonat malore, do të ketë kushte për reshje të shkurtra shiu. Do të fryjë erë mesatare  nga veriu.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 9 deri në 17, ndërsa maksimalja do të arrijë në 24 deri në 32 gradë. Indeksi UV do të ketë vlerën 7.

Në Shkup do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla dhe mesatare.

Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 29 gradë.

Nga e diela pason një periudhë moti stabil me rritje të temperaturave ditore.

LEXO EDHE:

Back to top button